Milyonlarca kitleyi ekrana bağlayan ve sizler için aylarca üzerinde çalışılan her program ve medya ürünü için Unibro Sigorta Brokerliği olarak hizmet vermek için buradayız. Seyirciye yansıyan ve yansımayan tüm detaylar için tarafımızca yapılan film sigortası aynı zamanda verilen emeği de garantiye almaktadır.

Film Sigortası ve Sizleri Bekleyen Riskler

Risk denince ilk akla gelen; kişisel algılanan tehlike ve olası kaza halleridir. Sigortanız anlaşmamızın kriterleri ve içeriğine sadık kalarak sigorta detaylarını ihlal etmeyen her durumda devreye girer.

Unibro Sigorta Brokerliği kuruluşundan bugüne dek yalnızca ekipte yer alan bireyleri değil, kullanılan ve projenin ortaya çıkmasında yer alan tüm detayları ele almaktadır. Yani denilebilir ki; film sigortası ile bir projeye dahil olan tüm canlı ve cansız değerler tarafımızca emin ellerdedir. Setlerde yaşanabilecek ferdi tüm kazalarda sağlığınızı desteklemek ilerisi için daha başarılı günler yaşamanızı sağlar.

Kalabalık bir ekip, aylarca süren hummalı çalışmaları yitirmek ister mi? Kayıp, çalıntı, teknik aksaklıklar, sabotaj ve birçok sebeple emeğinizin yok olabileceği tüm hususlara güven teşkil ediyoruz. Proje dahilinde olan ışıklandırma, görüntüleme ve seslendirmede kullanılan tüm ekipmanlar elektromanyetik bir sebep olmadığı takdirde sigortanıza dahil edilmektedir. Ekibin sahip olduğu tüm materyallerin kendinden kaynaklı teknik sorunlara sahip olması istisnai karşılanabilir. Bunun dışında kayıp olması, çalınması yahut taşıma esnasında oluşabilecek her tür zarar poliçenizi kapsar.

Yaşanmasını istemediğimiz lakin tedbirini elden bırakamadığımız bir diğer hususta bireysel kazalar. Can ve bedensel fiil kaybına yol açabilecek her nevi tehlike içeren sahneler sigortanın kapsamına aykırı karşılanabilir. Fakat sizlerin mağdur olabileceği hastalık, kaza veya vefat hallerinde yarıda kalan projeniz Unibro sigorta tarafından yaptırdığınız film sigortası kapsamındadır.

Emek olan Her Şey Sigortayı Hak Eder

Film sigortası ile ilgili görüşmelerde bizlere gelen en sık sorulardan biri de “Sadece sinema ve ekran kapsamlı projeler ile mi çalışıyorsunuz?” oluyor. Tabii ki o şekilde bir çalışma prensibi içerisinde değiliz. Belli bir prodüksiyon kapsamında emek verilen, belli bir düzen ve emek içinde toplanan tüm verilerin olduğu gibi tiyatral projelerinde sigortası yapılmaktadır. Örneğin; sunuma hazırlanan tiyatro eserinde kullanılacak dekor, kostüm ve bu gibi donanımlarda mutlak surette sigortanızı kapsar. Peki, bu kapsamı sağlamak için kullanılan malzemelerin sizlere ya da prodüksiyona mı ait olması şart? değil.

Film sigortası işte tam da bu sebeple sizlere maddi manevi teminat sunmaktadır. Kiralık olarak temin ettiğiniz mobil cihazlardan tutunda, eşya ve aksesuarlar teminatınıza dahildir. Öncesinde sigorta içeriği ile ilgili sizlere de verileceği gibi istisnalar burada da olacaktır. Sette yahut sahnede kullanılacak her nevi nakit para, tutar mevzu bahis edilmeden kapsam dışı tutulabilir. Özellikle tiyatrolu etkinliklerde kullanılan dekorların düşme, ezilme, çarpma gibi durumlarda sigorta altında olması gerek manen gerekse maddi açıdan bireysel ya da kurumsal hizmete dayalı fayda sağlayacaktır.

Mevcut senaryoya bağlı kalarak gerçekleştirilen farklı coğrafyadaki çekimler için vazgeçilmez garanti ürünlerinden biri de film sigortası olmaktadır. İklimin farklılaşması sonucunda doğabilecek her tür doğa ve hava olayında gerçekleşecek aksaklıklarda teminatınız devreye girer. Bu gibi sebeplere bağlı kalarak çekimlerin ertelenmesi, sağlanamaması hallerinde doğacak ilave masraflar poliçe içeriğinize göre karşılanacaktır.

Telafisi Yoksa Sigortası Olsun

Şüphesiz ki her emeğin karşılığı paha biçilemez. Uzun süre emek verilmiş, onlarca kişinin desteği ve üretimi ile ortaya çıkmış bir senaryo olduğunu farz edelim. Titizlik ile çalışılmış, defalarca çekimleri yapılmış, yapısal ya da dış etken sebepli her tür aksilikler giderilmiş ve proje tamamlanmış. Sonuç olarak elinizde mutlak surette aktarılmış bir kaset ya da negatifi olacak. Tam da bu noktada film sigortası can kurtarma görevini üstenir.

Sık yaşanan sorunların başında çekim örneklerinin yedeklenmesi ya da yedeklerinin muhafaza edilememesi gelmektedir. Bu durum sonucunda ciddi sonuçlara yol açan kayıplar oluşmaktadır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yapısal bir bozukluk yahut uygun koşullarda saklama sağlanmaması olmadığı sürece sigortanız sayesinde sorun yaşamazsınız.

Olası bir veri hırsızlığı, sabotaj gibi durumlarda husus istisnai koşul olarak ele anılabileceğinden sigortanızın koşullarını değerlendirmekte fayda olacaktır. Bunun dışında çekim esnasında oluşabilecek hasarlar, çekim sonrası nakil edilirken gerçekleşebilecek aksilikler sigortanıza dahil olduğu gibi sonrasında yapılacak bakım ve onarım masrafları da firmamıza aittir. İşte tamda bu sebeple film sigortası emeği garanti altına alır.

Unibro Sigorta Brokerliği Olarak İşverenin Yanındayız

Emek dedik, emeğe destek veren dedik buna bağlı olarak tüm bu unsurları çatısı altında toplayan yapım şirketleri içinde film sigortası en faydalı alternatiflerden biridir. Hiç beklenmedik durumlarda adli müdahaleler sonucunda yüksek yasal masrafların yansıtılmaktadır. Buna engel olmak poliçelerimize hem yapım şirketlerini hem de kadrosuna dahil olan resmi ya da taşeron tüm personelleri de dahil edebilirsiniz.

Bu sayede doğabilecek tüm hukuki risk ve kayıplar önlenmektedir. Tüm bu sigortada kriterleri poliçenizin limitine bağlı olarak karşılanmaktadır. Taşeron elemanlarında bu poliçelere dahil olması, risk altında olan prodüksiyon firmalarının da tercih sebebi olmuştur.