Organizasyon iptal sigortası ile siz de güvende kalın. Unibro Brokerlik firması birçok konuda sigorta hizmetleri sunarak kişilerin yaşaması muhtemel mağduriyetlerinin önüne set çekerek kişilerin zor durumda kalmalarını önlüyor. Yaşam içerisinde her an her şeyin olabileceği göz önünde bulundurulduğunda Unibro Brokerlik firmasının sunmuş olduğu sigorta hizmetlerinin önemi daha da net bir şekilde anlaşılıyor.

Organizasyon İptal Sigortası ile Güvende Kalın

Sunulan sigorta hizmetlerinden birisi de organizasyon iptal sigortası olarak dikkat çekiyor. Sunulan organizasyon iptali sigortası, yapılan herhangi bir organizasyonun çeşitli nedenlerden dolayı yerine getirilemeyecek olmasından dolayı ortaya çıkan mağduriyet durumlarının giderilmesini esas alıyor. Bu nedenle Unibro Sigorta Brokerliği kapsamında sunulan organizasyon iptal sigortası çeşitli durumlarda kullanılabiliyor. Öncelikle herhangi bir koordinasyon konusunda aktif olan ve sık sık organizasyon planlaması yapan kişi ya da kurumlar Unibro Sigorta Brokerliği firmasına başvurarak organizasyon iptal sigortası hizmetlerinden yararlanmak istediklerini beyan etmeleri gerekiyor.

Unibro Sigorta Brokerliği firması tarafından öncelikle organizasyon iptal sigortası hakkında detaylı bir bilgilendirme yapılarak organizasyon iptal sigortası kapsamında ne tür koordinasyonlardan yararlanılacağı hakkında bilgi alınıyor. Bazı koordinasyonlar için hasarın tamamı karşılanırken bazı sigortalar için de ise bir kısmı karşılanıyor. Hangi durumlarda zararın tamamının karşılandığı yapılan görüşmeler de net bir şekilde anlatılıyor.

Seyahat Rezervasyonu ve İptal İşlemleri

Günler hatta aylar öncesinden bir tatil planı yapan ve bu planlarını rezervasyon ile kesinleştiren kişilerin ilerleyen zamanda istenmedik iş ya da özel durumlardan dolayı bu rezervasyonlarını iptal ettirmeleri gerekebiliyor. Ancak turizm sektörü içerisinde yer alan otel ve seyahat işletmeleri, yapılan rezervasyonlar için 15 günlük süre veriyor. Bu sürenin aşılmasından sonraki aşamada ise ödenen tutarların geri iade edilmesini kabul etmiyor. Bu hususlar ilgili işletmelerin sözleşmelerinde sabit olduğundan rezervasyonlarını 15 günlük sürenin ardından iptal ettirmek isteyen kişiler, hizmet almış gibi ödemiş oldukları paraları geri alamıyorlar.

İşte bu noktada Unibro Sigorta Brokerliği firmasının organizasyon iptal sigortası devreye girerek kişilerin zorunlu nedenlerden dolayı tatil ve seyahat planlarını iptal ettirmek zorunda kalmasından dolayı yapılan ödemelerin tamamını ya da bir kısmını karşılıyor. Ancak rezervasyon yaptıran kişilerin organizasyon iptal sigortası kapsamından yararlanabilmeleri için rezervasyonun iptal olmasını sağlayan gerekçelerini belgelemeleri gerekiyor.

Sağlık sorunu, ölüm, doğal afet, iş toplantısı, düğün gibi önemli konuların varlığı ispat edildiğinde Unibro Sigorta Brokerliği firmasının sunmuş olduğu koordinasyon iptal sigortası haklarından yararlanabiliyorlar.

Uçak Biletleri Organizasyon İptal Sigortası ile Güvence Altında

Sadece turistik tesislerden değil bir yere seyahat etmek için hava yolları firmalarından alınan uçak biletleri de bu sigorta kapsamında değerlendirilebiliyor. Günler öncesinden tatil ya da iş nedeni ile alınan uçak biletleri herhangi bir olumsuz nedenden dolayı gidilemeyecek olması durumunda organizasyon iptal sigortası ile güvence altına alınıyor. Alınan uçak biletlerinin bir örneğinin Unibro sigorta firmasına verilmesi gerekiyor.

Uçuş tarihine yakın bir süre içinde iptal edilmek isteyen uçak biletleri için öncelikle hava yolu firması ile görüşme yapan sigortalı, uçak biletlerinin iptali ve ödenen paranın geri iadesini sağlayamazsa Unibro sigorta ile görüşme yaparak burada yaşanan maddi zarar gideriliyor.

Unibro sigorta diğer sigortalarda olduğu gibi bu işlemde de uçak biletinin iptali için bir gerekçe talep ediyor. Eğer ki belgelendirilen makul bir gerekçe var ise uçak bileti tutarının tamamı, ancak makul bir gerekçe yoksa uçak biletinin bir kısmının iadesi sağlanıyor.

İptal Sigortası Hangi Organizasyonlarda Geçerlidir?

Koordinasyon iptal sigortası, seyahat, uçak bileti ve turistik tesisleri kapsamasının yanı sıra araç kiralama hizmetlerini de kapsıyor. Şahıs ya da firma olarak oto kiralama firmasından gelecek tarih için kiralanan araçlar yine herhangi bir nedenden dolayı iptal ettirilmek istenmesi durumunda Unibro Brokerlik firması tarafından iptal işlemi yapılarak var olan maddi gider firma tarafından ilgililere geri ödeniyor.

Koordinasyon iptal sigortası yapılırken iptal işlemleri için yararlanılacak hizmetlere ait hangi paketin tercih edildiği belirtilmelidir. Çünkü bu paketlere göre iptal işlemi esnasında yapılacak olan geri ödemeler de değişiklikler oluyor. Temel olan pakette %75’lik bir geri ödeme sağlanırken plus paket olarak bilinen paketlerde ise % 85’lik geri ödemeler 15 gün içerisinde ilgili sigortalıya geri ödeniyor.

En üst paketten yararlanıldığı takdirde firmalara ödenen miktarın tamamı Unibro sigorta tarafından ödeniyor. Koordinasyon iptal sigortasında dikkat edilecek olan husus, bir koordinasyon için başvuru yapıldığı günden en az 48 saat içerisinde yapılan anlaşmanın Unibro Sigorta Brokerliği firmasına bildirilmesidir. Bu süre içerisinde herhangi bir bildirim yapılmaz ise ilerleyen zamanda yapılan koordinasyonların iptal edilmesi istendiğinde koordine iptal sigortasından yararlanmak mümkün olmuyor. Bu nedenle yapılan her işlem için en kısa süre içinde Unibro Sigorta Brokerliği firmasını belgeli bir şekilde bilgi verilmesi sağlanıyor.

Rezervasyon iptal işlemleri için de turistik tesis, uçak ve tatil firmalarının yasal sürelerinin takip edilmesi ve bu sürelerin kapsadığı zaman içerisinde gerekli koordinenin iptali işlemi için başvuru yapılması gerekiyor. Bu hususlara dikkat edilmesi durumunda yapılan ödemelerin tamamı ya da bir kısmı tekrar geri alınabiliyor.