Tamirhane sorumluluk sigortası hakkında tüm detaylar Unibro Brokerlik’te! Gelecekte olabilecek sorun, hasar ve kayıpların telafisini bugünden düşünmek sigortacılığın temelidir. Hiçbir sorun önceden haber vererek ve size hazırlık yapmanız için zaman tanıyarak gelmez.

Beklenmedik ve kesinlikle istenmeyen sorunlar yaşandığı zaman da hem maddi hem de manevi pek çok kayıp yaşanması muhtemeldir. Özellikle yüksek risk grupları arasında yer alan işletmeler için yaşanması muhtemel sorunların olasılıkları da daha yüksek olacaktır.

Özel Sigorta Hizmetlerinin Önemi

Özel sigortacılık sisteminin risk unsurları yüksek işletmeler için hayati önem taşıdığı bir gerçek. Yüksek risk grubunda yer alan işletmelerin başında da kuşkusuz tamirhaneler geliyor. Mekanik parçalar ile çalışılan, gün içinde sayısız aracın giriş çıkış yaptığı bu işletmeler için tamirhane sorumluluk sigortası geleceğe güvenle bakabilmenin tek yolu.

Tamirhaneler Risk Unsuru Yüksek İşletmelerdir

Küçük ya da büyük her türlü araç arızasında kapısı çalınan tamirhaneler çalışanların yüksek iş gücüne dayalı işletmelerdir. Tamirhane sorumluluk sigortası kapsamında sadece araçlar ile sorumluluklar değil çalışanlar için de teminatlar bulunmaktadır.

Üçüncü Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası

Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk poliçesi dahilinde bulunan tamirhane sorumluluk sigortası kapsamında üçüncü şahısların yaralanması ya da sağlığı ile bir sıkıntı yaşaması durumunda poliçe teminatı devreye girecektir. Ayrıca müşterilere yani yine üçüncü şahıslara ait araçlarda maddi hasar oluşumu da sigorta güvencesi altındadır.

Tamirhanelerdeki Riskler

Tamire bırakılan araçların bakımları ve onarımları esnasında oluşabilecek kasıtlı yada kaza sebebi ile meydana gelen sorunlar ile hem bedeni hem de maddi hasarlar poliçede belirtilen bedel karşılığında tazmin edilmektedir.

Tamirhaneler her gün yüksek bedele sahip araçların giriş yaptığı işletmelerdir. Araçların bakımları ve tamirleri esnasında yaşanabilecek sorunlar işletme sahibi için büyük külfet getirir. Ancak tamirhane sorumluluk sigortası ile tüm bu olumsuzlukların telafisi belirlenen primler ile güvence altına alınacağı için işletmenin sürekliliği de garantilenecektir.

Tamirhane Sorumluluk Sigortası ile Çift Taraflı Kazanç

Tamirhane sorumluluk sigortası bulunan bir işletmeye bırakılan araçlarda tamir ve bakım esnasında ya da işletmede bulunduğu süre içerisinde oluşabilecek hasarlar güvence altına alındığı için hem müşteriler hem de işletme sahibi için kazan kazan durumu yaşanacaktır.

Gerçek ve tüzel kişilerin yaptırabilecekleri bu özel sigorta poliçesi ile işletme sahibi ya da çalışanların üçüncü şahıslara ve şahıslara ait araçlara verebilecekleri hasarlar sonucu doğacak tazminat bedeli sigorta tarafından karşılanacaktır.

Poliçe Bedeli Kadar Ödeme

Tamirhane sorumluluk sigortası poliçesinde üçüncü şahsın yaralanması ya da maddi zarar uğraması değil vefatı durumunda da tazminat ödemesi mevcuttur. Poliçede belirlenen miktar dahilinde yapılan ödemeler ile zarar uğrayan tarafa tazminat ödemesi yapılırken işletmenin bu poliçe sayesinde ekstra bir ödeme yapmasına da gerek kalmayacaktır.

Araç sirkülasyonunun yüksek olduğu işletmeler için sigorta şart

Yakıt istasyonları, tamirhaneler gibi motorlu taşıtların uğradığı işletmeler insan sirkülasyonunun daha yoğun olduğu yerlere göre daha fazla risk altındadırlar. Araçların onarımları, bakım ve tamirleri esnasında cihazlar ve iş gücü kullanıldığı için en küçük bir hata hem binlerce lira bedele sahip araçlara hem de çalışanlara hem de kullanılan cihazlara telafisi zor zararlar verebilir. Ayrıca araçların giriş çıkışları esnasında da yine küçük ya da büyük kazalar yaşanabilir. Bu sebep ile tamirhaneler için özel sigorta sisteminin içinde olmak her açıdan kazançlı ve zaruri bir durumdur.

Emanet Araçların Güvenliği

Tamirhanelere onarım süresi içinde emanet bırakılan araçların tamirat sırasında maddi zarar uğramasının yanında araçların güvenliği ve çalınma riskine karşı korunması için de yine poliçeye ek maddeler eklenebilir. Oluşabilecek her türlü sorunun tamamen işletmenin omzuna yük olarak bineceği tamirhaneler için tamirhane sorumluluk sigortası bu işletmelerin selameti ve sürekliliği için adeta bir emniyet kemeri görevini yerine getirmektedirler.

Çalışanları da Güvence Altına Alan Sigorta

Tamirhaneye bırakılan her türlü aracın uğrayacağı maddi zararı teminat altına alan poliçede ayrıca tamirhanedeki araçların yerleşmesi, girişi ve çıkışı esnasında yaşanabilecek çarpışma gibi durumlarda oluşabilecek zararlar da poliçeye dahil edilmektedir.

Ayrıca tamiri ve bakımı biten araçlar tamirhane çalışanları tarafından test edilmek için bazen işletme dışına çıkarılırlar. Tamirhane sorumluluk sigortası 10 kilometreye kadar olan yol denemesi esnasında oluşabilecek zararı ve kazalar sonucunda meydana gelen hasarları da poliçeye dahil ederek işletmenin yükünü hafifletmektedir.

Geleceği Teminat Altına Alın

Yasal zorunlulukla ilgili belirlenen çerçeve içerisinde ve işletmenin belirlediği limitler ile ödenen primler dahilinde tamirhanelerde yaşanabilecek her türlü olumsuz durumu telafi etme adına yaptırılması gereken sorumluluk poliçesi için Unibro sigortacılık firması ile irtibata geçebilirsiniz.

İşletmeniz için en uygun poliçeyi hazırlama konusunda destek sunan ve en doğru isimler ile çalışmanıza olanak veren Unibro Brokerlik ve Sigortacılık şirketi poliçe hazırlama aşamasında ve ek teminatlar konusunda uzman personeli ile daima yanınızdadır.

Geleceğinizi güvence altına almanız hem sizin hem işletmenizin devamlılığı ve güvenirliği için oldukça önemlidir. Olası tehlikelere karşı koruma kalkanı olan işletme sigortasını yaptırmak için kendinizi emin ellere teslim etmelisiniz.