Eğer iş yeriniz varsa, mutlaka iş yeri sigortası konusunu araştırmanız gerekmektedir. İş yerinde olan değerli eşyalarınızı ve dükkânınızı bu şekilde teminat altına alabilirsiniz. Sigorta geniş kapsamlı olabileceği gibi ek teminatlarla da daha geniş bir şekilde kullanabilirsiniz.

İhtiyacınıza göre tasarlayabileceğiniz bu sigorta türünde işinin uzmanı olan pek çok kişiden destek alarak yararlanabilirsiniz. Farklı paket ve ek teminatlarla şekillendirebileceğiniz iş yerin sigortanızı firmamızın avantajlarıyla çok daha kapsamlı bir şekilde kullanabiliriniz.

İş yeri sahibiyseniz, sizi bekleyecek olan risklere karşı da bir takım önlemler almanız gerekmektedir. Ek teminatlarla daha profesyonel bir şekilde hizmet vereceğiniz bu sigorta türünde, her türlü risklere karşı artık göğsünüzü gerebilirsiniz. İş yerinizi, çalışanlarınızı, ürünleriniz ve üretimlerinizi de sigorta kapsamında koruma altına alabilirsiniz. Unibro Brokerlik her zaman yanınızda!

İş Yeri Sigortası Nedir?

İş yeri sigortası nedir? sorusu günümüzde pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. İçerisinde pek çok teminatların olduğu bu sigorta türü, meydana gelebilecek her türlü risklere karşı iş yerinizi koruma altına almaktadır. Dilerseniz bu sigortayı sadece ana teminatları için kullanabileceğiniz gibi ek teminatlarla da genişletebilirsiniz. Tercih edeceğiniz teminat türüne göre fiyat farklılıkları olabilmektedir.

İş Yeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri sigortası içerisinde pek çok teminatı bir arada barındırmaktadır. Bizler de bu noktada Unibro Brokerlik olarak işyeri sigortasında kullanılan ve tercih edilen teminatlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kullanabileceğiniz teminat türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Hırsızlık: hırsızlık durumunda iş yeriniz çeşitli durumlarda zarar görebilir. Bu teminat sayesine içerisindeki kıymetli eşyalarınızı koruma altına alabilir, hırsızın vereceği hasarları önleyebilirsiniz.
  • Terör, Lokavt, Grev: Bu tür durumlar, iş yerlerine gerçekten zarar verebilmektedir. Bu hareketleri önlemek için yetkililer bir takım müdahaleler yapabilir. Bu durumda da iş yerinizi korumak sorun olabilir. Bizler de bu zor durumda kalmamanız için unibro Brokerlik firması olarak bu durumlara karşı sizlere iş yeri sigortası hizmeti sunuyoruz.
  • Yer kayması: sizin de bildiğiniz gibi ülkemiz coğrafi konum gereği bir takım doğa olaylarıyla karşılaşabilmektedir. Yer kayması da en sık karşılaşılan doğa olayları arasında bulunmaktadır. Aynı zamanda toprak çökmesi de bu konu içerisinde değerlendirilmektedir. Toprak kayması ya da yer çökmesi sebebiyle, iş yerinizde meydana gelebilecek hasarları bu şekilde koruma altına alabilirsiniz.
  • Deprem: Deprem sebebiyle meydana gelen hasarla da teminat altına alınmaktadır.
    Bunların dışında olabilecek işlemler şu şekildedir: Yangın, infilak, fırtına, yıldırım, yer kayması, Dâhili sel ve su baskını, kar ağırlığı, cam kırılması, enkaz kaldırma, araç çarpması, komşulara karşı sorumluluk, kira kaybı, mal sahibine karşı sorumluluk, 3. Şahıslara karşı sorumluluk gibi durumlara karı da iş yerinizi koruma altına alabilirsiniz.

İş Yeri Sigortası Ne Kadar?

İş yeri sigortası yaptırırken, bir takım noktalara dikkat edilmektedir. İş yeri sigortası yaptırmadan önce, çalışanlar gelerek, iş yerinizi inceler ve bir risk durumu ortaya çıkartırlar. İş yerinizin hasar görmesi ne kadar düşükse, ödeyeceğiniz sigorta fiyatı o kadar düşük olacaktır. Ancak riskiniz çok fazla ise bu durumda sigorta kapsamı biraz yüksek olacaktır.

İş Yeri Sigortası Nasıl Hesaplanır?

İş yeri sigortası hesaplanırken bazı noktalara dikkat edilmektedir. İş yerlerinde meydana gelebilecek her türlü nokta bu sigorta kapsamında değerlendirme altına alınmaktadır. Büyük ya da küçük işletme türlerinde bu sigorta uygulanabilmektedir. İş yerlerinde meydana gelebilecek hasarlar birbirinden çok farklıdır. Bu sebeple iş yerini tam kapasiteli bir şekilde korumak için bu sigortadan yararlanmanız gerekmektedir. Fiyatlar konusunda da net bir bilgi belirtemiyoruz. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi burada risk faktörü belirleyici olmaktadır.

Örnek vermek gerekirse, ateşle ya da kimyasalla uğraşan bir iş yerinde yangın çıkma ihtimali çok yüksektir. Ancak normal bir giyim dükkânında bu ihtimal çok daha düşüktür. Ateş ve kimyasalla uğraşan iş yerinde risk daha fazla olduğu için fiyatlar da bu noktada çok daha yüksek olacaktır.

Neden İş Yeri Sigortası Yaptırmalıyız?

İşyerleri sizlerin de bildiği gibi risk anlamında en çok sıkıntılı olan yerlerdir. Grev, terör ya da yangın gibi pek çok olumsuz durumunda iş yerleri çok fazla etkilenmektedir. Bu durumda İş yeri sigortası yaptırmak çok mantıklı bir hareket olacaktır. İş yeri sigortası ile karşınıza gelebilecek bütün bu olumsuz hareketlere karşı kendinizi, bütçenizi ve iş yerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Risk sadece küçük firmalar için geçerli değildir. Aynı zamanda büyük iş yerleri de bu durumla karşılaşabilmektedir iş yerlerinin zarara uğramasını istemeyen her kişi bu işlemi yaptırmaktadır. Eğer sigorta yaptırdığınız halde, iş yerinize yukarıda belirttiğiz durumlara karşılık bir sorunla karşılaşıyorsanız, poliçe kapsamında belirtilen tutarı tazminat olarak alabilirsiniz.

İş yeri sigortasından yararlanmanızın size çok fazla avantajı olacaktır. Bütün iş yerleri az ya da çok bir takım riskleri içerisinde barındırmaktadır. İş yeri sahibi mağdur olmamak için bu tür risklere karşı kendini koruma altına almalıdır. Genellikle kuyumcu, dövizci y ada oto galeri gibi ciddi paralarla iş yapan kişiler hırsızlık durumlarıyla daha fazla karşılaşmaktadır. Peki, bu durumda ne yapılması gerekmektedir. Kişiler, karşılarına çıkabilecek bu durumlara karşı bir takım önlemler almalıdır. Aksi durumda bütçeleriniz zorlayacak bir zarar girebilirler. Zarara kıyasla çok daha küçük miktarlarla iş yerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Kimler İş Yeri Sigortası Yaptırabilir?

İş yeri sigortası uygulamasından kimlerin yararlanıp yararlanamayacağı çok fazla merak edilen konuların arasında bulunmaktadır. Sizler de eğer bu hizmetten yararlanmak istiyor, ancak kimlerin bu hizmeti alabileceğini merak ediyorsanız, bu noktada şu cevabı verebiliriz. İş yeri olan herkes bu sigortadan yararlanabilmektedir. İş yerinizi Unibro Brokerlik ile güvence altına almanızın tam zamanı olacaktır.

Telefon numarası ya da internet sayfamız aracılığı ile bizlere ulaşabileceğiniz gibi firmamıza gelerek de ulaşım sağlayabilirsiniz. İş yerinde karşılaşılabilecek bütün sorunları kapsayan bu durum, iş sahiplerine çok büyük avantajlar sunmaktadır.

İş Yeri Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş yeri sigortası sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız, bunun için Unibro Brokerlik adında hizmet veren firmamızı tercih edebilirisiniz. İş yeri sigortası hesaplanırken, bir takım noktalar ön planda tutulmaktadır. İş yeri hangi alanlarda faaliyet gösteriyor. İş yeri hangi bölgede bulunuyor gibi pek çok konuya dikkat edilmektedir. İş yerinizin bulunduğu alan, iş yerinizde yapılan iş, çalışan kişi sayısı gibi durumlar göz önüne alınarak, iş yeri sigortası için ödenecek olan fiyat hesaplanmaktadır. Terör olayları ve grev durumları gibi riskli yerlerdeyse iş yerleriniz ne yazık ki bunun için ödeyeceğiniz sigorta miktarı tahmin ettiğinizden daha fazla olabilir. Sigorta primlerinizle ilgili bizlerden destek ve hizmet alabilirsiniz.

İş yeri sigortası, sizin de tahmin ettiğiniz gibi zorunlu olan ve mutlaka yapılması gerekli olan bir sigorta türü değildir. Ancak ciddi işler yapan ve iş yerlerinin zarara girmesini istemeyen herkes bu sigorta türünden yararlanmaktadır. Sizler de bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, bizlerden destek alabilirsiniz.