Tekne / yat sigortası günümüzde çok fazla bilinmeyen bir sigorta türü olarak da ifade edilebilmektedir. Özel olarak kullandığınız yatları, denizdeki tehlikelere karşı koruma altına almak istemez misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise kesinlikle doğru adrestesiniz. Bizler Unibro Brokerlik yani Unibro Sigorta Brokerliği olarak tekne ve özel yatlarınızı koruma altına alıyoruz. Deniz uçsuz bucaksızdır. Bu sebeple ne zaman bir tehlikenin başınıza gelebileceğini anlayamazsınız. Ancak tehlikeleri tahmin etmek yerine, tehlikelere karşı direkt olarak önlem almanız bu noktada sizleri daha da karlı bir noktaya sokacaktır. Bizler de bunun bilince olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Her sigortada olduğu gibi tekne ve yat sigortasında da bir takım riskler bulunmaktadır. Ancak içerisinde barındırılmayan riskler de mevcuttur. Dilerseniz ek teminatlar alarak, sigortanızı daha da kapsamlı bir hale getirebilirsiniz. İçeriğimiz devamında bu sigorta kapsamında olan bütün riskleri öğrenebilirsiniz.

Tekne & Yat Sigortası Nedir?

Tekne & yat sigortası konusunda sektörün en ileri gelen firmaların başında Unibro Sigorta Brokerliği gelmektedir. Sigortaların ihtiyacınıza göre şekillenebileceğini ifade etmek istiyoruz. Teknenizin başına gelebilecek pek çok riskli koruma altına almaktayız.

Bu sigorta içerisinde geniz, deniz ve çeşitli göl araçlarının karşılaşabileceği bütün riskleri sigorta poliçesine eklettirebilirsiniz. Mavi yolculuklarda hasarsız ve sıkıntısız bir şekilde dolanabilirsiniz. Tüm deniz ve kaza tehlikelerine karşı kapsamlı bir şekilde güvence altına alabilirsiniz. Yolculuklarınızın sorunsuz bir şekilde geçmesi için bizimle

Tekne & Yat Sigortası Kapsamı Nedir?

Tekne & yat sigortası kapsamı çok geniştir. Pek çok riskleri teminat altına alarak, sizleri büyük yüklerden kurtarıyoruz. Eğer özel tekneleriniz ya da yatlarınız varsa, bunun için tekne ve yat sigortasından yararlanmanız sizler için daha yararlı olacaktır. İşte sizin için verebileceğimiz teminatlar şu şekildedir:

 • Fırtına çarpma, karaya oturma, deniz ve kara tehlikeleri
 • Yangın, volkanik patlama, yıldırım düşmesi, deprem, infilak
 • Bir takım eşyaların, araçların ve makinelerin zor kullanılarak çalınması
 • Teknenin bakıma alındığı yeri önceden bildirirseniz, bu kapsamında teknenin indirilirken ya da bindirilirken meydana gelebilecek bütün hasarlar
 • Teknelerde ve makineler olan gizli kusurlar sebebiyle meydana gelen patlamalar
 • Teknenin su motorunun ya da dıştan takma motorunun çalınması

Görüldüğü gibi tekne ve yat sigortasının kapsamında olduğu pek çok risk bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz zararlar ve hasarlar hemen hemen herkesin başına gelebilmektedir meydana gelebilecek bu hasarlardan dolayı, maddi kayıplarınız büyük olabilir. Ancak sigorta kapsamından yararlanırsanız, çok daha uygun fiyatlarda kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

Ancak bunların dışında teminat altına alınmayan bir takım parçalar ve hasarlar bulunmaktadır. Özellikle yardım botları, yatın gövdesi, makineler sigorta kapsamında koruma altına alınır. Tekne ile aynı isimde olmayan yardım botları, kişisel eşyalar ve balıkçı takımları gibi ürünlere gelebilecek hasarlar bu kapsam altına ele alınmamaktadır.

Tekne ve yatlarınızla ilgili meydana gelebilecek hasarlara karşı koruma altına almak istiyorsanız, bizi arayabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız konutla ilgili sizlere gerekli olan bilgileri verecektir.

Tekne / Yat Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Tekne / yat sigortası fiyatları çok çeşitlidir. Çünkü teknenin boyutuna ve türüne göre değişkenlik gösterebiliyor. Dilerseniz ana teminatlar dışında ek teminatları da sigortanıza ekletebilirsiniz. Ek teminatları şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Makine hasarlarını genişletme
 • Balıkçılık ekipmanlarla ilgili teminatlar
 • Sigortasız tekne teminatı
 • Çekme ve kurtarmayla ilgili ekipmanlar
 • Ferdi kaza
 • Çevre kirliliğiyle alakalı teminatlar
 • Kişisel eşya teminatı
 • Hukuksal koruma teminatı

Bu ek teminatları sigorta kapsamına dâhil edebilirsiniz. Fiyatlar da bu sebeple değişkenlik gösterebilmektedir. Konuyla ilgili Unibro Sigorta firmamızı arayarak, hizmetlerimizin çeşitliliğinden ve fiyatlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız sizlerle özel olarak ilgilenecektir.

Tekne & Yat Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Şehirden ve gürültüden ulaşmanın en güzel yolunu keşfettiniz. Peki, başınıza gelebilecek risklerin farkında mısınız? Issız sularda başınıza gelebilecek felaketlerde kimlerden yarım isteyeceğinizi biliyor musunuz? Eğer tekne / yat sigortası yaptırdıysanız, bu konuda endişelenmenize gerek yok çünkü firmamız bu konuda sizlere daha önce tatmadığınız hizmetleri sunacak. Kafanız bu şekilde daha rahat olacağı için başınıza gelebilecek tehlikelere karşı edişe altında olmanız gerek olmayacak. Bizlerle iletişime geçtiğinizde teknenizle ilgil yat ve tekne sigortası fiyatlandırmasının nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Fiyatlandırmada pek çok kriter esas olduğu gibi sizin ihtiyaçlarınıza göre fiyatlar şekillenmektedir. Bizleri arayarak konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğinizi ifade etmek istiyoruz.

Neden Tekne & Yat Sigortası Yaptırmalıyız?

Tekne / yat sigortası yaptırmanız için pek çok sebebin olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu sigorta kapsamında araçlarınızı çeşitli risklere karşı koruma altına alabilirsiniz. Sigorta bedeli, karşılaşacağınız risk belinden çok daha uygun olacaktır. Sigorta sayesinde, tekne gezilerinizi korumaya alabilirsiniz. Tekne gezilerinizin kötü bitmesini istemiyorsanız, tercihinizi bizlerden yana kullanabilirsiniz. Aslında bu sigortayla sadece kendinizi koruma altına değil, teknenizin önemli parçalarını da koruma altına almış olacaksınız. Deniz risklerinin dışında yangın, korsanlık ve hırsızlık gibi önemli hasarlara karşı koruma altına alabilirsiniz. Kısacası deniz keyfinizi de bizimle koruma altına alabilirsiniz. Teknenizin karar ve denizde bakım süresini korumaya alabilirsiniz.

Tekne & Yat Sigortası Çeşitleri

Tekne & yat sigortası içerisinde pek çok riski ve teminatı bir arada barındırmaktadır. Bu hizmetten yararlandığınızda size özel bir takım avantajlardan da yararlanabilirsinz. Yat sigortası sayesinde yatınızı kullanırken, park ettiğinizde ya da bakıma soktuğunuzda başınıza gelebilecek bütün risklerden ve zararlardan koruyabilirsiniz. Elbette teknenizin başına bir takım şeyler gelebilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, riskler meydana gelmeden önce bizimle iletişime geçmek. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde anında sigortanızı yapabilir, sizler de rahta bir şekilde teknenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz ana teminatların yanına ek teminatları alarak da teknenizi güvence altına alabilirsiniz.

Bizler Unibro Brokerlik yani Unibro Sigorta olarak 7 gün 24 saat boyunca sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bizlerle güvenli bir şekilde yelken açmak istemez misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise kesinlikle doğru adrestesiniz! Haydi, telefon numaralarımızdan bizlere ulaşın ve konuyla ilgili pek çok bilgiye aynı anda ulaşın.

Tekne & Yat Sigortası Poliçe Süresi Ne Kadar?

Tekne & yat sigortası için belirtmiş olduğunuz tarihler esas alınmaktadır. Ayrı bir tarih belirtmediğiniz sürece, örnek vermek gerekirse 1 Ocak 2020 tarihinde başlattığınız sigortadan 1 Ocak 2021 saat öğlen 12.00’ye kadar yararlanabilirsiniz. Buna göre sigortanızın süresinin 365 gün yani 1 yıl boyunca devam ettiğini söyleyebiliriz. Eğer bizden hizmet aldıysanız, sigortanız bitmeden önce sizlerle iletişime geçerek, sigortanızı hatırlatmış olacğaız. Bu şekilde eğer sigortanızın devamından yararlanmak istiyorsanız, bizi tercih etmeniz daha doğru bir hareket olacaktır.

Bizlerden yararlanmış olduğunuz sigortada, aşan bir değer olursa, bunun için sigortanın yardımcı olamayacağını belirtmek istiyoruz. Aslında sigorta çok geniş bir kavramdır. Bu sebeple ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişime geçerek, konuyla ilgili pek çok bilgiyi tek telefonla ulaşabilirsiniz. Ücrete dâhil olan ve olmayan sigorta için bize ulaşın.